BİMER’in Numarası Kaç? BİMER’e (İnternet, Telefon, Mektup, Mail) Başvuru Nasıl Yapılır? BİMER Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Başbakanlık İletişim Merkezi” (BİMER); bilişim ve iletişim teknolojileri kullanılarak hayata geçirilen bir halkla ilişkiler uygulamasıdır. Böylelikle vatandaş şikayetlerini iletebilir ve böylece sesini duyurmuş olur. BİMER online şikayet başvuru formunu doldurarak şikayetlerinizi dile getirebilir ve çözümü için bir adım atmış olabilirsiniz. Bimer’e doğrudan BİMER’in internet adresinden yada e-Devlet yoluyla başvuru yapılabilir. 

BİMER, Başbakanlık Bilgi İşlem Başkanlığınca yazılımı gerçekleştirilen bir program ile web sayfası üzerinden kullanılan bir sistem olup, vatandaş ile devlet arasındaki iletişim kanallarını açık tutarak, müracaatların her zaman ve her yerden yapılabilmesini mümkün kılmaktadır.  Kaymakamlıklar,valilikler ve bakanlıklarımızda halkla ilişkiler müracaat büroları kurulmuştur.Vatandaşlarımız bu bürolara şahsen gelerek müracaatta bulunabilirler.BİMER uygulaması için Türkiye genelinde “Alo150” numarası tahsis edilmiştir.Vatandaşlarımız bu numaradan BİMER’ e ulaşabilirler.

 

BİMER şikayet başvuru formu doldurmak ve şikayetlerinizi bildirmek için bu platform üzerinden giriş yapma imkanına sahip olabileceksiniz. Başbakanlığa Alo 150 hattı üzerinden istek ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. BİMER ile artık şikayetlerinizi kolaylıkla dile getireceksiniz. Bu şikayet merkezi ile şikayetlerinizi direk olarak Başbakanlığa iletmiş oluyorsunuz. Peki BİMER başbakanlık iletişim merkezine şikayetler nasıl yapılır.


Bir Cevap Yazın