KPSS Puan Türleri Ne Anlama Geliyor? Hangi KPSS Puan Türüyle Hangi Kuruma Girilebilir?KPSS’de Puan Türleri Neler?

2016 yılınca hangi KPSS puan türü ile hangi kuruma atama yapılacak. 2016/1 tüm kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan merkezi atama öncesinde sizler için bu KPSS puan türlerini ve KPSS sonucuna göre ve puan türüne göre atama yapılacak kurum ve kuruluşları tek tek hatırlatalım. KPSS puan türleri neden önemli. KPSS alımları bu puan türüne göre yapılmakta ve her kurumun LĞSS puan türü farklılık göstermektedir. Özellikle KPSSP93 önlisans memur alım puanı. KPSSP94 lise memur alım puanı. KPSSP3 memur, sözleşmeli, işçi ve polis alımlarındaki ana puan türü, KPSSP10 öğretmen alımındaki ana puan türüdür. Diğer tüm puan türleri aşağıdaki listede ve bağlantıda ayrıntılı tüm puan türlerini ve kurumlara ulaşabilirsiniz.

KPSS’de hangi puan türü ne anlama geliyor ? P3 Genel Kültür Genel Yetenek, P10 Eğitim bilimlerini ifade eder. Ayrıca fotoğraflarda (en altta) puan türleri yüzdelerini görebilirsiniz. KPSS’ye giren sayısı bu yıl da katlanarak artmaya devam ederken Kadro sayıları ise tam tersi düşmeye devam ediyor. 2015 KPSS Lisans puan türleri aşağıda belirtilmiştir.Adaylar puan türlerindeki başarı durumunu, sıralamalarını, hangi puan türünün ne anlama geldiğini merak ediyorlar. İşte 2016 KPSS puan türleri, yüzdelik dilimleri

KPSSP1 iller bankası uzman yardımcısı ve teknik uzman yardımcısı, merkez bankası memur, ösym sözleşmeli sınav hizmetleri uzmanı, sermaye piyasası kurulu bilişim personeli, imkb uzman yardımcısı ve denetçi alımı yapılmaktadır. KPSSP2 sermaye piyasası kurulu bilişim personeli, kalkınma bankası uzman yardımcısı, vakıfbank müfettiş yardımcısı alımları.

KPSSP3 memur, sözleşmeli, işçi ve polis alımlarındaki ana puan türü, KPSSP4 EPDK uzman yardımcılığı giriş sınav, sosyal güvenlik uzman yardımcısı, gençlik ve spor bakanlığı uzman yardımcılığı sınav, enerji piyasası düzenleme kurumu enerji uzman yardımcılığı sınav, sgk sosyal güvenlik uzman yardımcısı, izmir tersanesi kom. özürlü puantör, bddk uzman yardımcısı, türk patent enstitüsü patent ve marka uzman yardımcısı, sosyal güvenlik kurumu uzman yardımcısı, türk patent enstitüsü patent ve marka uzman yardımcısı, sermaye piyasası kurulu bilişim personeli, kalkınma bankası uzman yardımcısı alımları.

KPSSP5 SPK uzman yardımcısı ve hukuk uzman yardımcısı, bddk uzman yardımcısı, bayındırlık ve iskan bakanlığı müfettiş yardımcısı, sermaye piyasası kurulu bilişim personeli, kalkınma bankası uzman yardımcısı alımları. KPSSP6 Maliye Bakanlığı sözleşmeli mütercim-tercüman, ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi uzman yardımcısı alınacak, ösym sözleşmeli personel, bddk uzman yardımcısı, ösym sözleşmeli sınav hizmetleri uzmanı, sermaye piyasası kurulu bilişim personeli, kültür ve turizm bakanlığı sözleşmeli personel alımları.

KPSSP7 türkiye istatistik kurumu uzman yardımcılığı, enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı uzman yardımcılığı, hava kuvvetleri komutanlığı sözleşmeli astsubay, hava kuvvetleri komutanlığı muvazzaf ve sözleşmeli subay, bddk uzman yardımcısı, ösym sözleşmeli sınav hizmetleri uzmanı, sermaye piyasası kurulu bilişim personeli, kalkınma bankası uzman yardımcısı, ösym sözleşmeli sınav hizmetleri uzmanı alımları.

KPSSP8 AB genel sekreterliği uzman yardımcısı alımları, afet ve acil durum yönetimi bşk. afet ve acil durum yönetimi uzman yardımcısı, toprak mahsülleri ofisi müfettiş yardımcılığı sınav, başbakanlık uzman yardımcısı, çevre ve orman bakanlığı uzman yardımcısı, bddk uzman yardımcısı, kültür ve turizm uzman yardımcılığı, orman ve su işleri uzman yardımcılığı sınav, sermaye piyasası kurulu bilişim personeli alımları.

KPSSP10 öğretmen alımındaki ana puan türü, ÖSYM sözleşmeli sınav hizmetleri uzmanı, jandarma genel komutanlığı sözleşmeli personel, hava kuvvetleri komutanlığı muvazzaf ve sözleşmeli subay, deniz kuvvetleri komutanlığı açıktan memur alımları. KPSSP11 yurtdışı Türkler ve akraba topluluklar uzman yardımcısı, jandarma genel komutanlığı sözleşmeli uzman, jandarma genel komutanlığı sivil memur alımları. KPSSP12 sosyal güvenlik kurumu müfettiş yardımcılığı alımları., KPSSP13 SGK Müfettiş Yardımcısı alımları, KPSSP16 BDDK uzman yardımcısı alımları, KPSSP17 BDDK uzman yardımcısı alımları, KPSSP18 ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi uzman yardımcısı alınacak, BDDK uzman yardımcısı alımları. KPSSP19 ÖSYM sözleşmeli personel alımları. KPSSP20 BDDK uzman yardımcısı alımları.

KPSSP21 BDDK uzman yardımcısı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı alınacak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Uzman Yardımcılığı alımları. KPSSP22 Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alımları.KPSSP23 Orman ve Su İşleri Uzman Yardımcılığı Sınav, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alımları.

KPSSP24 Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı, BDDK uzman yardımcısı, Orman ve Su İşleri Uzman Yardımcılığı Sınav, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı alınacak, İller Bankası Uzman Yardımcısı ve Teknik Uzman Yardımcısı, Sahil Güvenlik Komutanlığı sivil memur alımları. KPSSP25 Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcılığı Sınav, SGK Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı, BDDK uzman yardımcısı, Orman ve Su İşleri Uzman Yardımcılığı Sınav, Sahil Güvenlik Komutanlığı sivil memur, Kültür ve Turizm uzman yardımcısı sınav duyurusu, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı alınacak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Uzman Yardımcılığı alımları.

KPSSP26 Basın İlan Kurumu Memur, Sahil Güvenlik Komutanlığı sivil memur, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Açıktan Devlet Memuru alımları. KPSSP27 BDDK uzman yardımcısı alımları. KPSSP28 İller Bankası Uzman Yardımcısı ve Teknik Uzman Yardımcısı alımları. KPSSP29 Sahil Güvenlik Komutanlığı sivil memur, İller Bankası Uzman Yardımcısı ve Teknik Uzman Yardımcısı alımları. KPSSP30 Orman ve Su İşleri Uzman Yardımcılığı Sınav, ÖSYM Sözleşmeli Personel alımları. KPSSP31 İçişleri Bakanlığı İl Planlama Uzman Yardımcılığı alımları.

KPSSP33 Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı alımları. KPSSP34 Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Uzman ve Aktüer Yardımcısı, ÖSYM Sözleşmeli Personel, Jandarma Genel Komutanlığı Sivil Personel alımları. KPSSP35 Devlet Malzeme Ofis’i Müfettiş Yardımcısı, Avcılar Belediyesi müfettiş yardımcısı alımları. KPSSP36 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcılığı Sınav, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı. KPSSP37 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınav, ÖSYM Sözleşmeli Personel, İller Bankası Uzman Yardımcısı ve Teknik Uzman Yardımcısı alımları.

KPSSP39 Muhasebat Genel Müdürlüğü Stajyer Muhasebat Kontrolörü, Hazine Müsteşarlığı Sigorta, Denetleme Uzman ve Aktüer Yardımcısı alımları. KPSSP40 Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınav, Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı ve Bankacılık Uzman Yardımcılığı Sınav, PTT Müfettiş Yardımcılığı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Sınav, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Müfettiş Yardımcısı, Yenimahalle Belediyesi Müfettiş Yardımcılığı, Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı, Çankaya Belediyesi Müfettiş Yardımcısı alımları.

KPSSP45 İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Stajyer Kontrolörü alımları. KPSSP46 SGK Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı, ÖSYM Sözleşmeli Personel alımları. KPSSP47 Devlet Personel Uzman Yardımcılığı sınav, Gençlik ve Spor Bakanlığı Uzman yardımcılığı sınav alımları. KPSSP48 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı alımları. KPSSP49 Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Sınav alımları. KPSSP51 Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı, Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı alımları.

KPSSP53 Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı, Kültür ve Turizm uzman yardımcısı sınav duyurusu, BDDK uzman yardımcısı, Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı ve Bankacılık Uzman Yardımcılığı Sınav alımları. KPSSP54 Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınav, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu müfettiş yardımcısı, Maliye Bakanlığı Hesap Uzman Yardımcısı, SPK Uzman Yardımcısı ve Hukuk Uzman Yardımcısı, Vergi Denetim Kurulu 400 Vergi Müfettiş Yardımcılığı, Türk Patent Enstitüsü Patent ve Marka Uzman Yardımcısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Uzman Yardımcılığı alımları.

KPSSP55 Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı alımları. KPSSP56 Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı ve Bankacılık Uzman Yardımcılığı Sınav, BDDK uzman yardımcısı, Maliye Uzman Yardımcısı KPSSP57 Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınav alımları., Gelir İdaresi Başkanlığı Stajyer Gelirler Kontrolörleri Sınav KPSSP59 İçişleri Bakanlığı Dernek Denetçi Yardımcılığı sınav alımları.

KPSPPP61 Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Sınav, Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı alımları. KPSSP65 EGO Genel Müd. Müfettiş Yardımcısı, Şeker Kurumu Uzman Yardımcısı (Genel) alımları. KPSSP67 EPDK Uzman Yardımcılığı Giriş Sınav alımları. KPSSP68 SGK Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı alımları. KPSSP70 Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcısı alımları. KPSSP71 Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı ve Bankacılık Uzman Yardımcılığı Sınav, BDDK uzman yardımcısı alımları. KPSSP72 Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Uzman Yardımcılığı Sınav alımları.

KPSSP75 ÖSYM Sözleşmeli Sınav Hizmetleri Uzmanı, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcısı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı alınacak, Jandarma Genel Komutanlığı sivil memur, Başbakanlık Uzman Yardımcısı alımları. KPSSP76 Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı alımları. KPSSP78 Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı alımları. KPSSP79 Hava Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf ve Sözleşmeli Subay, Sahil Güvenlik Komutanlığı sivil memur, ÖSYM Sözleşmeli Sınav Hizmetleri Uzmanı, İller Bankası Uzman Yardımcısı ve Teknik Uzman Yardımcısı, Jandarma Genel Komutanlığı Sivil Personel alımları.

KPSSP86 İçişleri Bakanlığı AB Uzman yardımcısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Uzman Yardımcılığı alımları. KPSSP89 Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf ve Sözleşmeli Subay alımları. KPSSP92 Başbakanlık Uzman Yardımcısı alımları. KPSSP93 önlisans memur alım puanı. KPSSP94 lise memur alım puanı. KPSSP95 Başbakanlık Uzman Yardımcısı alımları. KPSSP97 Başbakanlık Uzman Yardımcısı alımları. KPSSP98 Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Personel alımları. KPSSP99 İller Bankası Uzman Yardımcısı ve Teknik Uzman Yardımcısı alımları. KPSSP103 Çevre ve Orman Uzman Yardımcılığı, SPK Uzman Yardımcısı ve Hukuk Uzman Yardımcısı, Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcısı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür ve Turizm Uzman Yardımcısı alımları.

KPSSP106 ÖSYM Sözleşmeli Sınav Hizmetleri Uzmanı alımları. KPSSP107 Maliye Bakanlığı Stajyer Milli Emlak Kontrolörü alımları. KPSSP108 ABGS, Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcılığı Sınav, ÖSYM Sözleşmeli Sınav Hizmetleri Uzmanı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı, Jandarma Genel Komutanlığı sivil memur alımları. KPSSP111 ÖSYM Sözleşmeli Personel, Jandarma Genel Komutanlığı sivil memur alımları.

KPSSP112 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı alımları. KPSSP113 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alınaca, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Müfettiş Yardımcısı alımları. KPSSP115 Sosyal Güvenlik Kurumu Uzman Yardımcısı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı alımları. KPSSP117 TCDD müfettiş yardımcısı alımları. KPSSP118 Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcılığı alımları. KPSSP121 Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen alımları. KPSSP124 Diyanete, Din Hizmetleri Sınıfında personel alımları.

 

KPSS Puan Türleri Ne Anlama Geliyor?  Hangi KPSS Puan Türüyle Hangi Kuruma Girilebilir?

2015 KPSS sonuçları açıklandı, adaylar puan türlerindeki başarı durumunu, sıralamalarını, hangi puan türünün ne anlama geldiğini merak ediyorlar.

NOT:İstenilen puan türlerinde değişiklik olabileceğinden ilgili kamu kuruluşlarının internet sitesine girerek bilgiyi onaylamanız gerekmektedir.KPSS Puan Türlerinin Tek Tek Açıklaması Şu ŞekildePUAN

KURUM

KPSSP1

İller Bankası Uzman Yardımcısı ve Teknik Uzman Yardımcısı Alım İlanı (300 kişi)

Merkez Bankası Memur Alım İlanı

ÖSYM Sözleşmeli Sınav Hizmetleri Uzmanı Alım İlanı

Sermaye Piyasası Kurulu Bilişim Personeli Alım İlanı

İMKB Uzman Yardımcısı ve Denetçi Alım İlanı

KPSSP2

Sermaye Piyasası Kurulu Bilişim Personeli Alım İlanı

Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Vakıfbank müfettiş yardımcısı alım ilanı

KPSSP3

MEMUR VE SÖZLEŞMELİ ALIMLARINDAKİ ANA PUAN TÜRÜ

KPSSP4

EPDK Uzman Yardımcılığı Giriş Sınav İlanı

Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı alım ilanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Uzman yardımcılığı sınav ilanı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Enerji Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

SGK Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı Alım İlanı

İzmir Tersanesi Kom. Özürlü Puantör Alım İlanı

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

Türk Patent Enstitüsü Patent ve Marka Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Sosyal Güvenlik Kurumu Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Türk Patent Enstitüsü Patent ve Marka Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Sermaye Piyasası Kurulu Bilişim Personeli Alım İlanı

Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP5

SPK Uzman Yardımcısı ve Hukuk Uzman Yardımcısı Alım İlanı

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı Alım İlanı

Sermaye Piyasası Kurulu Bilişim Personeli Alım İlanı

Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP6

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Mütercim-Tercüman Alım İlanı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı alınacak

ÖSYM Sözleşmeli Personel Alım İlanı

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

ÖSYM Sözleşmeli Sınav Hizmetleri Uzmanı Alım İlanı

Sermaye Piyasası Kurulu Bilişim Personeli Alım İlanı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı

KPSSP7

Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Alım İlanı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf ve Sözleşmeli Subay Alım İlanı

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

ÖSYM Sözleşmeli Sınav Hizmetleri Uzmanı Alım İlanı

Sermaye Piyasası Kurulu Bilişim Personeli Alım İlanı

Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı Alım İlanı

ÖSYM Sözleşmeli Sınav Hizmetleri Uzmanı Alım İlanı

KPSSP8

AB Genel Sekreterliği 100 Uzman Yardımcısı alacak

Toprak Mahsülleri Ofisi Müfettiş Yardımcılığı Sınav İlanı

Başbakanlık Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Çevre ve Orman Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alım İlanı

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

Kültür ve Turizm Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

Orman ve Su İşleri Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

Sermaye Piyasası Kurulu Bilişim Personeli Alım İlanı

KPSSP9

KPSSP10

ÖĞRETMEN ALIMINDAKİ ANA PUAN TÜRÜ

ÖSYM Sözleşmeli Sınav Hizmetleri Uzmanı Alım İlanı

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf ve Sözleşmeli Subay Alım İlanı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Açıktan Memur Alım İlanı

KPSSP11

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı alım ilanı

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Alım İlanı

Jandarma Genel Komutanlığı sivil memur alım ilanı

KPSSP12

Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcılığı İlanı

KPSSP13

SGK Müfettiş Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP14

KPSSP15

KPSSP16

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

KPSSP17

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

KPSSP18

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı alınacak

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

KPSSP19

ÖSYM Sözleşmeli Personel Alım İlanı

KPSSP20

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

KPSSP21

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı alınacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

KPSSP22

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP23

Orman ve Su İşleri Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP24

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı Alım İlanı

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

Orman ve Su İşleri Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı alınacak

İller Bankası Uzman Yardımcısı ve Teknik Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı sivil memur alım ilanı

KPSSP25

Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

SGK Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı Alım İlanı

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

Orman ve Su İşleri Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı sivil memur alım ilanı

Kültür ve Turizm uzman yardımcısı sınav duyurusu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı alınacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

KPSSP26

Basın İlan Kurumu Memur Alım İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı sivil memur alım ilanı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Açıktan Devlet Memuru Alım İlanı

KPSSP27

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

KPSSP28

İller Bankası Uzman Yardımcısı ve Teknik Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP29

Sahil Güvenlik Komutanlığı sivil memur alım ilanı

İller Bankası Uzman Yardımcısı ve Teknik Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP30

Orman ve Su İşleri Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

ÖSYM Sözleşmeli Personel Alım İlanı

KPSSP31

İçişleri Bakanlığı İl Planlama Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

KPSSP32

KPSSP33

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı alım ilanı

KPSSP34

Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Uzman ve Aktüer Yardımcısı alım ilanı

ÖSYM Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Jandarma Genel Komutanlığı Sivil Personel Alım İlanı

KPSSP35

Devlet Malzeme Ofis’i Müfettiş Yardımcısı Alım İlanı

Avcılar Belediyesi müfettiş yardımcısı alım ilanı

KPSSP36

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı alım ilanı

KPSSP37

İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınav İlanı

ÖSYM Sözleşmeli Personel Alım İlanı

İller Bankası Uzman Yardımcısı ve Teknik Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP38

KPSSP39

Muhasebat Genel Müdürlüğü Stajyer Muhasebat Kontrolörü Alım İlanı

Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Uzman ve Aktüer Yardımcısı alım ilanı

KPSSP40

Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınav ilanı

Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı ve Bankacılık Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

PTT Müfettiş Yardımcılığı Alım İlanı

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Sınav İlanı

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Müfettiş Yardımcısı Alım İlanı

Yenimahalle Belediyesi Müfettiş Yardımcılığı Alım İlanı

Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Çankaya Belediyesi Müfettiş Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP41

KPSSP42

KPSSP43

KPSSP44

KPSSP45

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Stajyer Kontrolörü Alım İlanı

KPSSP46

SGK Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

ÖSYM Sözleşmeli Personel Alım İlanı

KPSSP47

Devlet Personel Uzman Yardımcılığı sınav ilanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Uzman yardımcılığı sınav ilanı

KPSSP48

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı alım ilanı

KPSSP49

Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

KPSSP50

KPSSP51

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı İlanı

Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP52

KPSSP53

Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Kültür ve Turizm uzman yardımcısı sınav duyurusu

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı ve Bankacılık Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

KPSSP54

Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınav ilanı

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu müfettiş yardımcısı alım ilanı

Maliye Bakanlığı Hesap Uzman Yardımcısı Alım İlanı

SPK Uzman Yardımcısı ve Hukuk Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Vergi Denetim Kurulu 400 Vergi Müfettiş Yardımcılığı Alım İlanı

Türk Patent Enstitüsü Patent ve Marka Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

KPSSP55

Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP56

Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı ve Bankacılık Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

Maliye Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP57

Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınav ilanı

Gelir İdaresi Başkanlığı Stajyer Gelirler Kontrolörleri Sınav İlanı

KPSSP58

KPSSP59

İçişleri Bakanlığı Dernek Denetçi Yardımcılığı sınav ilanı

KPSSP60

KPSPPP61

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Sınav İlanı

Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP62

KPSSP63

KPSSP64

KPSSP65

EGO Genel Müd. Müfettiş Yardımcısı Alım İlanı

Şeker Kurumu Uzman Yardımcısı (Genel) Alım İlanı

KPSSP66

KPSSP67

EPDK Uzman Yardımcılığı Giriş Sınav İlanı

KPSSP68

SGK Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP69

KPSSP70

Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP71

Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı ve Bankacılık Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

BDDK uzman yardımcısı alım ilanı

KPSSP72

Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

KPSSP73

KPSSP74

KPSSP75

ÖSYM Sözleşmeli Sınav Hizmetleri Uzmanı Alım İlanı

Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı alınacak

Jandarma Genel Komutanlığı sivil memur alım ilanı

Başbakanlık Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP76

Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP77

KPSSP78

Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı alım ilanı

KPSSP79

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf ve Sözleşmeli Subay Alım İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı sivil memur alım ilanı

ÖSYM Sözleşmeli Sınav Hizmetleri Uzmanı Alım İlanı

İller Bankası Uzman Yardımcısı ve Teknik Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Jandarma Genel Komutanlığı Sivil Personel Alım İlanı

KPSSP80

KPSSP81

KPSSP82

KPSSP83

KPSSP84

KPSSP85

KPSSP86

İçişleri Bakanlığı AB Uzman yardımcısı alım ilanı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

KPSSP87

KPSSP88

KPSSP89

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Alım İlanı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf ve Sözleşmeli Subay Alım İlanı

KPSSP90

KPSSP91

KPSSP92

Başbakanlık Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP93

ÖNLİSANS MEMUR ALIM PUANI

KPSSP94

LİSE MEMUR ALIM PUANI

KPSSP95

Başbakanlık Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP96

KPSSP97

Başbakanlık Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP98

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı

KPSSP99

İller Bankası Uzman Yardımcısı ve Teknik Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP100

KPSSP101

KPSSP102

KPSSP103

Çevre ve Orman Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

SPK Uzman Yardımcısı ve Hukuk Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı alım ilanı

Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür ve Turizm Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP104

KPSSP105

KPSSP106

ÖSYM Sözleşmeli Sınav Hizmetleri Uzmanı Alım İlanı

KPSSP107

Maliye Bakanlığı Stajyer Milli Emlak Kontrolörü Alım İlanı

KPSSP108

ABGS, Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

ÖSYM Sözleşmeli Sınav Hizmetleri Uzmanı Alım İlanı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı alım ilanı

Jandarma Genel Komutanlığı sivil memur alım ilanı

KPSSP109

KPSSP110

KPSSP111

ÖSYM Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Jandarma Genel Komutanlığı sivil memur alım ilanı

KPSSP112

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı alım ilanı

KPSSP113

400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alınacak

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Müfettiş Yardımcısı Alım İlanı

KPSSP114

KPSSP115

Sosyal Güvenlik Kurumu Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı alım ilanı

KPSSP116

KPSSP117

TCDD müfettiş yardımcısı alım ilanı

KPSSP118

Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcılığı İlanı

KPSSP119

KPSSP120

KPSS Genel Yönetmelik değişikliği yapıldı. A grubu kadrolara ilişkin sınav başvurularında kullanılan 2016 KPSS puan türlerinin geçerlilik süresi bir yıl oldu.

Peki bir puanın A Grubuna yönelik puan olup olmadığı nasıl anlaşılacak? Genel Yönetmeliğin 2 nci maddesine göre:

A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

2016 KPSS başvuruları ne zaman bitiyor?

TOPLAMDA 124 PUAN TÜRÜ VAR

B Grubu Kadrolar; Kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki listelerde yer alan, genel ve katma bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevler şeklinde tanımlanmış.

KPSS sonucunda adayların girmiş olduğu oturumlar neticesinde toplamda 124 puan türü hesaplanıyor. İlk 3 puan(KPSSP1,P2,P3) Genel Yetenek Genel Kültür testleri sonucu, KPSSP8’e kadar puanlar ise 2013 YDS’ye veya sonrasındaki YDS’lere girilmesi sonucu oluşan puanlardır.

KPSSP9’dan itibaren Cumartesi Sabah oturumu sonrasında yapılan oturumlar sonucu elde edilen puanlar hesaplanıyor.


Bir Cevap Yazın